100'lük Dosya Dolabı

tunsan-100luk-dosya-dolabi

130'luk Dosya Dolabı

tunsan-130luk-dosya-dolabi

198'lik Dosya Dolabı

tunsan-198lik-dosya-dolabi

Periyodik Sergi Dolabı

tunsan-periyodik-sergi-dolabi

Ofislerin Demirbaşı

Ofis ortamının vazgeçilmezi denildiğinde akla gelen ilk şeydir dosya dolapları. Gerek yerden tasarruf gerek zamandan tasarruf için kullanılan muhteşem icatlardır. Her türlü evrak muhafaza etmek, sınıflandırmak için üretilir ve ofislerde bu amaç için kullanılır. Farklı renk, farklı boyut ve farklı şekillerde üretilen dolapların en çok üretilen şekli kapaklı ve çekmeceli olandır.

Dosya dolaplarının birçok kullanım alanı vardır. Seçerken de kullanım alanlarına mutlaka dikkat edilmelidir. Eğer dolabı sadece kitap koymak amacı ile kullanacaksanız ofislerde kullanılan dosya dolapları sizin için uygun olmayabilir. Kitap koymak için alacağınız daha ufak boyutlarda bir dolap ya da kitaplık işinizi görecektir. Ofiste kullanacağınız dolaplar için ise eğer evraklarınız gizli ise kilitli bir dolap tercih edebilirsiniz. Kullanacağınız alanın genişliği, dosyaların sayısı ya da sınıflandırma açısından uygun olup olmadığına bakarak dolap seçmeniz daha sağlıklı sonuçlar elde etmenize neden olur.

Diğer mesele ise dosya dolaplarının fiyatlarıdır. Bol bol araştırma yapmamanız fazladan para ödemenize ve maddi olarak kayıp yaşamanıza neden olur. Kullanacağınız alan, dosyaların önemi, kullanım amacınıza göre kategorize ederek araştırma yapmalı ve en ekonomik olan dolabı seçmeniz sizin açınızdan daha faydalıdır. Ofis alanı dar olan kişilerin kapaklı modeller kullanması, önemli dosyalara sahip olan kişilerin yangına daha çok dayanıklı veya açılması imkânsız olan kilitli dolapları tercih etmesi daha mantıklıdır. Aynı zamanda çok fazla dosyaya sahip olan kişilerin bol çekmeceli ve geniş dolaplar tercih etmesi dosyaların daha düzgün saklanmasını sağlar.

Dolaplar hangi amaçla kullandığınıza göre farklı malzemelerle yapılabilir. Bunun dışında firmalarda farklı raf sistemi uygulanabilir. Depo raf sistemlerinde ki amaç; firmaların depolarındaki ürünleri en uygun, sağlıklı koşullarda ve minumum alanda maksimum ürün depolayabilmektir. Depo raf sisteminin farklı çeşitleri vardır. Sırt sırta depo raf sistemleri, içine girilebilir depo raf sistemleri, katlı mezanin depo raf sistemi, konsollu depo raf sistemi, çift derinlikli depo raf sistemi, giydirme cepheli depo raf sistemi, otomatik mekik depo raf sistemi, hareketli arşiv dolapları, hafif yük rafları ve çelik raflar bunlardan bazılarıdır. Diğer bir raf çeşidi ise ağır yük rafıdır. Günümüzde depo maliyetleri çok yüksek seviyelere gelmiştir. Bu nedenler yüksek irtifalı raflar kullanılarak minumum alanda maksimum depolama yapılması gerekmektedir. Bu gereksinim sonucu ağır raf sistemi ortaya çıkmıştır. Ağır raf sistemi 4000 kg’ye kadar ürün koruyabilmektedir. Firmalar ürünlerini daha sağlıklı ve düzgün bir şekilde sıralamak için ağır raf sistemini kullanırlar. Ağır raf sistemi, ayak travers ve raf tablasının bir arada kullanılmasıyla oluşur. Hafif raf sisteminde ise ağırlık 500 kg’yi geçmez.

Bütün ofislerde gördüğümüz ve artık vazgeçilmez olan dosya dolaplarının tam olarak ne zaman, ne amaçla ortaya çıktığı bilinmiyor ama son stil dolaplar 2000li yılların başlarında oldukça fazla rağbet görmekteydi. 2000li yıllardan itibaren dünyadaki ofislerin %74,1 i yeni nesil ahşap dolap kullanmaya başladı veya farklı malzemeden oluşan yeni stil dolaplara geçti. Günümüzde teknolojinin gelişmesi, ihtiyaçların artması ve daha çok güvenlik hissine ihtiyaç duyulması ile birlikte her ne kadar yeni nesil rağbet görse de güvenliğini düşünen birçok ofis yeni stil dolapları çöpe attı ve eski stil metal ve kilitli dolapları tekrar kullanmaya başladı. Şu an dünyanın %82,5’i metal dolap kullanmaya devam etmekte. Dolaplar ofislerde kullanılmaya devam edildiği sürece gizli bilgiler, önemli dosyalar ve saklanması gereken araçlar sağlıklı ve güvenli bir şekilde saklanmaya ve kullanılmaya devam edecek gibi duruyor.

Yeni nesil dosya dolapları Tunsan Çelik olarak hem üretimini hem satışını yapıyor. Böylelikle üretim yeri olduğu için satış fiyatlarıda uygun oluyor. İstanbul Avrupa yakasında çelik dosya dolabı imalatı yapan şirketimizin müşterilerine kaliteli, hızlı ve güvenilir bir hizmet sunmaktadır. Amacımız ise çelik sektöründe yapılacak yatırımlar,sağlanacak istihdamlar, uygulanacak yönetim sistemleri dünyaya yayılabilecek başarıya ulaşmak istiyoruz. Türkiye’mizin gelişmesini hedefliyoruz. Firmamızın uluslararası derecesinde kalite ve uygun fiyat açısından rakiplerini geçen bir ürün ve hizmet anlayışıyla üretiyor. Çelik dosya dolapları şıklığıyla göz kamaştırırken katlarıyla kullanışındaki kolaylığı görselliği dikkat çekiyor. Ofis dosya dolapları çeşitleri ve modelleri ile en uygun fiyata ve kampanyalı avantajlarıyla kendi üretimimiz olan ürünlerimize tunsançelik sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Üretimini kendi yapan firmamızın satışları da mevcuttur. Dilediğiniz ürünü modellerinden seçip sipariş verdiğiniz zaman adresinize kadar teslimatımız mevcuttur. Firmamız dosya dolabı sektöründe hizmet verirken ürün ve aksesuar yelpazesi çok geniş modellerimiz bulunmaktır. Her türlü zevke hitap ederken 1.sınıf malzemeden üretildiği için kaliteyi uygun fiyatlara temin edebiliyorsunuz. Ofis ortamlarında kolaylıkla kullanabileceğiniz çeşitleri bulunmaktadır. Ofis kullanım alanlarına ve sınıflandırılmıştır. Birbirinden ayrışan ve yanaşan modellerde bulunmaktadır.

Dosya dolabı ayarlanabilir raflı, raflar 50 kg yük taşıma kapasiteli 180 derece açılabilen kapılar, gizli menteşeli kilitli elektrostatik toz boyalıdır. Üretimde dünya çapına yayılmaya planlayan firmamız gerek kaliteden gerekse hizmetten ödün vermemektedir. Kalite standartlarında uygun fiyatlara üretim yerinden sahip olmak hizmette kusursuzluk güvenilirlik tercih edenler için vazgeçilmezdir.Ofislerde, resmi dairelerde, fabrika ve işletmelerin idari bölümlerinde her gün yüzlerce işlem yapılır. Yapılan bu işlem evrakları dosyalara yerleştirilir. Dosyalar gerekli oldukça alınır, kullanılır ve tekrar yerine konur. Dosyaların ve evrakların etrafta dağınık halde durmaması için onların konulabileceği güvenli ve kullanışlı dolapların olması gerekir. Günümüzde artık dosya dolapları daha fonksiyonel, daha şık ve modern olarak yapılmaktadır. Evrak ve dosyalar bu dolaplarda güvenle muhafaza edilmekte, ofisler temiz ve düzenli bir ortamda olmaktadır. Tunsan çelik olarak firmaların, ofislerin dosya dolabı ihtiyaçları için en kaliteli çözümleri sunuyoruz.Ofislerdeki dosya dolapları 0,8 mm kalınlıkta kaliteli sacdan yapılmış ve gelişmiş kilit özellikleriyle dolap içindeki dosyalar toza, yangına ve hırsızlığa karşı en iyi şekilde korunmalı şekilde tasarlanmıştır. İki veya üç noktadan kilitlenebiliyor olması dikkat çeker. Firmaların ve ofislerin ihtiyacına göre çekmeceli, raflı, raylı, kapaklı, menteşeli kapaklı dosya dolabı çeşitlerini tercihe göre yapmaktayız. Standart dosya dolaplarımızı ve diğer tasarımlarımızı görmek için bizimle iletişime geçmelisiniz. Firmanızın ihtiyaçlarına uygun farklı tasarımlarla da dosya dolabı yapabiliriz.

Firmamız modern tesislerinde standart dosya dolaplarını, camlı dosya dolaplarını, özel tasarımlı dosya dolaplarını kaliteli bir işçilikte üretmektedir. Dosya dolaplarında daha çok siyah, beyaz ve gri renkler kullanılırken renkli tercih eden müşterilerimiz içinde modellerimiz bulunmaktadır. Ama isteğe göre farklı renkler de uygulanabilmektedir.Ofislerin ve idari birimlerin en vazgeçilmez ihtiyacı olan dosya dolapları için firmamızın çözümlerini mutlaka görmelisiniz. Dolaplara elektronik kilit sistemi de yapılabilir ve anahtarla uğraşmadan şifrelerle dolabınızı açıp kapayabilirsiniz. Dosya dolabı fiyatlarımız da son derece uygundur. Ancak toplu alımlarda özel fiyatlar da sunabiliriz. Dosya dolabı modelleri ve fiyatları web sitemizden de görebilirsiniz. Uygun fiyatlar yanında kolay ödeme imkânları da sunmaktayız. Firmamız ihtiyacınız olan her model dosya dolabını en uygun fiyatlarla size sunacaktır.İstediğiniz modellere firmamızın sitesinden kolaylıkla erişebilirsiniz. Güvenilir ve kaliteyi uygun fiyatlara arıyorsanız zevk sahibiyseniz doğru adrestesiniz. İhtiyacınıza göre çeşitlerimize ulaşabilirsiniz.

Dosya Dolabı Kullanımı Ve Seçenekleri

Dosya dolabı bir çok farklı ürünlerden yapılmakta ve sizlere çok farklı seçeneklerle sunulmaktadır. Burada en önemli noktaların başında kuşku yok ki, sizlerin tercihi bulunmaktadır.

Gerek işyerleri gerek evler gerekse kişisel ofisler için kullanılabilecek bir çok farklı dosyada dolap modeli bulunmaktadır. Siz bunun için sadece istediğiniz dolap ile ilgili olarak bir karar vermek olacaktır. Aslında dosyaların ortada durması, hem ofisleri, iş yerlerini, evleri dağınık gösterecek, hem de insanların psikolojisini bozan kötü bir durum oluşturmaktadır. En kaliteli dosya dolapları, aslında çok uygun fiyatlarla sizlere sunulmaktadır. Bunun için çok fazla uğraşmanıza gerek kalmaz.

Bu tip dosya dolabı seçeneği için, istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Herhangi bir sıkıntı olmadan kullanabileceğiniz gibi tasarımlarla da kendiniz karar verebilirsiniz. Ahşap ile birlikte metal ne kadar bir çok farklı dosya dolapları modelleri bulunmaktadır. Burada asıl olan şey, dosyaların çok darmadağın görülmüş olduğu ofislerde bu tarz klasör dolapları kullanımıyla bu tarz dağınıklıkların ve problemlerin önüne geçmiş olursunuz. Ayrıca herhangi bir dosyanın bulunması gerçek anlamda çok önemlidir. Çünkü bazen acil durumlar ortaya çıkabilir. Özellikle iş yerleri ve ofislerde acil bir durumda çok darmadağınık ve karışık olan dosyaların içerisinden bir dosyanın bulunması gerçek anlamda çok zor olabilmektedir.

Dosya dolapları denildiği zaman, sadece dosyaların içerisinde bulunduğu olacağını düşünmek gerekmektedir. Aynı zamanda evlerinizde de kitaplık ve yahut da kitap dolabı olarak da kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra birçok kişiyi yatak odasında özel malzemelerin de koyarak bu şekilde muhafaza edebilmektedir. Burada asıl önemli olan şey, sizlerin evlerinizdeki veya işyerinizdeki tasarıma uygun olarak tasarlanmış olması ve evlerinizde veya iş yerlerinize yakışmasıdır. Bütçenize uygun olarak bir dolap bulmanız mümkündür. Dolaplar sayesinde çok daha şık ve çok daha güzel görüntüler elde edebilirsiniz. Bunların yanı sıra dosya dolaplarında son yıllarda özellikle tercih edilen farklı renk ve model seçenekleri ile gerçek anlamda bulunduğunuz ortama tarz katabilirsiniz. Bu konuda da herhangi bir sıkıntınız olmadan sizler de bu tarz işlemler yapabilirsiniz.

Tunsan Çelik Dosya Dolabı

Tunsan Çelik Dosya Dolabı ile ilgili olarak bilgi verirken şunu da bilmek gerekir ki, bildiğiniz gibi dosya alırken bile, insanlar çok farklı modeller ve renkler kullanmaktadır. Bunlar aslında ofisleri çok daha hareketli ve çok da şenlendirici hale getirmektedir. Bu yüzden dolayı da artık son yıllarda yapılan tasarımlarla, çok farklı şekilde dosya dolapları ortaya çıkmış bulunmaktadır. Sizler de bu tarz dosya dolapları ile hem ofisinizi daha hareketli hale getirebilir, hem de daha şık bir ortam sağlamış olabilirsiniz. Bunların yanı sıra dosya dolapları açısından, çok daha düz ve çok daha renksiz seçenekler de bulunmaktadır. Bu tip dolaplar daha çok etkinlik işleri yapmayan daha durağın işlere sahip olan insanlar tarafından tercih edilmektedir. Sizlerin de bu tarz bir işiniz varsa böyle bir ürün tercih edebilirsiniz.

Bu arada kapaklı modelleri ile ilgili olarak da bulunan dosya dolaplarının yanı sıra aynı zamanda da sadece raf sistemi ile düzenlenmiş olan dolaplar da bulunmaktadır. Bu dolaplar sayesinde daha düzenli olabilir aynı zamanda da bir dosyayı ararken dosyaya elimizle koymuş gibi çok kolay bir şekilde bulma şansına sahip olabilirsiniz. Bu arada şunu da bilmek gerekir ki herhangi bir dosyalama yapılmadan sadece alınmış olan evrakların belirli yerlerde toplanması sonucunda çok ciddi sıkıntılar şirketler için ortaya çıkabilmektedir. Bunların başında da bir firmadan çıkan personelden sonra dosyaların bulunamaması gibi bir durum ortaya çıkmaktadır. Bir işçi bir işyerinde çalışmaya başlar ve iş yerinden ayrılabilir, ayrılması doğaldır ancak, ayrıldıktan sonra işlerin aksaması doğal değildir. Bu yüzden dolayı da her şeyin doğru ve düzenli bir şekilde yapılması, bu sayede işçi işinden ayrılmış olsa dahi her türlü bilginin yine aynı şekilde ellerinin altında bulunması gerekmektedir.