Tekli Kompakt Arşiv Sistemleri

tunsan-tekli-arsiv-sistemi

Üçlü Kompakt Arşiv Sistemleri

tunsan-uclu-arsiv-sistemi

İkili Kompakt Arşiv Sistemleri

tunsan-ikili-arsiv-sistemi

Dörtlü Kompakt Arşiv Sistemleri

tunsan-dortlu-arsiv-sistemi

0212 876 18 44 – 0533 400 74 79

Birçok yerde yoğun bir şekilde evrak birikir ve çoğu zaman da bu evraklar arşivlenme zorunluluğundadır. Bu evrakların başlıca saklandığı yerler bankalar, devlet daireleri, postaneler, okullar, hastaneler, fabrikalar olarak bilinmektedir. Bu sebeple evraklarınızı daha kolay bir şekilde bulabilmeniz ve aynı zaman da iş veriminizi düzenini arttırmak için arşivleme dolaplarına sahip olmanız gerekmektedir.

Bu dolaplara alfabetik ya da numaralama sistemi ile işlevsellik kazandırabilir ve arşiv dosyalarınızı gerektiğinde daha kolay ulaşabilmek için bu sistemi kullanabilirsiniz. Böylece hem enerjiden tasarruf etmiş olacak hem de olası zaman israfının önüne geçmiş olacaksınız.

İhtiyacınıza göre arşivleme dolapları tercih edebilirsiniz. Raylı sistemle çekmece gözleri olan kapaklı ya da kapaksız modelleri tercih edebilirsiniz. Ölçüleri konusunda da çeşitli alternatifler sunsa da, kullanım alanınıza ya da ihtiyacınıza göre istediğiniz ölçü ve ebatlarda özel olarak ürettirebilirsiniz. Dayanıklı malzeme ile üretilen ve elektrostatik toz boya ile renklendirilmiş dolaplarda kilit sistemi de mevcuttur. Böylece güvenliği en üst seviyeye çıkarmış olabilirsiniz. Demonte sistemi ile de dolapların yerlerini gerektiğinde kolay bir şekilde değiştirebilir ürününüzü mekânınıza uyum sağlaması için farklı renkler ile boyayabilirsiniz.

Arşivleme için gerekli olan ve daha sağlıklı bir iş ortamı sunan ürünler ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları internet üzerinden kısa bir araştırma yaparak çok kolay bir şekilde elde edebilir aynı zamanda online alışveriş siteleri sayesinde ürünün teminini sağlayabilirsiniz.

Bu Dolaplar Evraklarınızın Ömrünü Uzatacak

Dolaplar insan hayatı için büyük bir fayda sağlamaktadır. Tüm eşyaları bir arada toparlamak ve derlemek adına güzel tasarımlardır. Ortada ki dağınıklığa ve eşyaların kaybolma durumuna karşıda büyük fayda sağlayan dolaplar işyerlerinde de büyük işlev görmektedirler. Arşiv ve evrakların biriktiği işyerlerinde bunları bir arada ortada tutmak ve saklamak çok zor olmaktadır. Normal dolaplar evrak dosyaları için doğru yerler olmayıp karışıklığa sebebiyet vermekte ve vakit kaybına sebep olmaktadır.

 İş yerleri için özel üretim olan raylı arşiv dolapları büyük bir icat kabul edilmektedir. Son zamanlar gittikçe kullanım alanı genişleyen bu raylı arşiv dolaplarının kenarında bir kol mevcuttur ve bu kollar ile dolaplar bir ray üzerinde gidip gelerek açılıp kapanırlar. Oldukça kullanışlı olan bu dolaplar bu sistemle çalışmaktadır ve kullanımı oldukça kolaydır. Raylı arşiv dolapları düzeni de beraberinde getirdiği için zaman tasarrufu açısından da büyük fayda sağlamaktadır. Dolapların kapanabilir olması mekândaki dağınıklığı ve kalabalığı ortadan kaldırırken evrakların daha uzun saklanabilmesine ve daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.

Bu dolaplar da daha fazla dosya saklanabilir ve iş yerlerinde ki yer sıkıntısına bu şekilde büyük bir çare gelir. Bu dolapların diğer bir özelliği ise sıradan dolaplar yerine arşivlere özel yapıldığı için etiketlere kodlama işleminin mevcut olmasıdır. Bu etiketleme sistemi ile istenilen evraka kolaylıkla ulaşılabilir. Bu çağdaş özellikleri yanı sıra güvenlik açısından da büyük bir yenilik getiren raylı arşiv dolapları estetiği bozan ve açılması kolay kilitler yerine daha gelişmiş sistemleri kullanmaktadır.

Arşiv Sistemi Kullanım Alanları

                Fabrika, şirket, holding ya da büyük kurum ve kuruluşların yıllık pek çok imzalanmış belgesi, kurumlara gelen önemli dosyalar ya da girdikleri ihale kâğıtları bulunmaktadır. Bu belgeler şirket var olduğu sürece saklanmaktadır. Bu yüzden şirket sahipleri bir odayı bu belgelere ayırarak, arşiv odası yapmaktadır. Özellikle devlet dairelerinde arşiv odası düzenli olmaktadır. Bunun nedeni ise, devletin onayı ile çıkan her belge ileride sıkıntı çıkarmaktadır. Kurumlarda sıkıntı yaşamamak için belgeleri saklamaktadır. Arşiv işlemi aslında bakıldığında gereksiz bir iş gibi görünse de ileri ki zaman için çok fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Arşiv olayı, kurum ve kuruluşların geçmişten bugüne kadar yaptığı bütün faaliyetlerin saklanmasında, hangi tarihte olursa olsun yapılan işin kolayca yeniden gün yüzüne çıkartılmasına, üst kurumlar eski belge istediğinde personelin rahat bir şekilde istenilen belgeyi üst kurumlara götürmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca yapılan işlerde zaman ve iş kaybın engellemekte, işlemi biten belgelerin kaybolmayıp, düzgünce yerine kaldırılması gibi pek çok noktada kişilere kolaylık sağlamaktadır.

                Arşiv sistemi aslında en çok zaman kaybını önlemektedir. Yapılan işlem bittiği anda, dosyalanıp kenara kaldırılarak arşiv odasına gönderilmektedir. Arşiv odaları büyük, uzun dolapların bulunduğu bir oda olmaktadır. Arşiv işlemi pek çok şekilde sıralanmaktadır. Alfabetik sıralama, numaralandırma, kronolojik sıralama ve de tek konu tek dosya sistemi olarak değişik şekillerde sıralama yapılmaktadır. Alfabetik sıralamada dosya isimleri belirlenip, alfabeye göre sıralanmaktadır. Böylelikle herhangi bir arama da bulma işlemi kolaylaşmaktadır. Numaralandırma sisteminin kullanılabilmesi için, oluşturulan dosyaların sayılar ile aranması gerekmektedir. Belgeler, özel verilen sayılar ile aranmakta ve bu sayılar ile arşivlenmektedir. Yapılan bir hata sonucunda arşivde ki bütün dosyalar karışmakta ve düzeltmek epey fazla zaman almaktadır. Kronolojik sıralama da, yapılan ve dosyalanan belgelerin üzerine tarih yazılarak hangi işin nasıl yapıldığı dosyalanmaktadır. Arşiv işlemi arasında en zor olan sistem olmaktadır. Aynı tarihte yapılan belgeler için kurum ve kuruluşlar kendilerine göre çözüm bulmaktadır. Son olarak da tek konu tek dosya işlemi olmaktadır. Daha çok devlet dairelerinde kullanılmaktadır. Tek bir konunun altına alt başlıklar yerleştirilerek sıraya dizilmektedir.

Arşiv Dolabı Çeşit Ve Seçenekleri

Arşiv dolabı konusunda seçenekler artık çok daha profesyonelce hazırlanmakta ve raylı sistemler ile sizlere sunulmaktadır. Bu çok ciddi anlamda yerden tasarruf sağlamaktadır. Devre ulaşmada da zamanından tasarruf sağlamaktadır. Çok basit bir şekilde dış kısmından yapılmış olan kol ve alt kısmında yapılmış olan ray sayesinde sizler de çok basit bir şekilde kitleme çekme ve koyma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Arşiv dolapları ile ilgili olarak son yıllarda yapılmış olan çalışmalar sayesinde çok daha düzgün ve çok da kompakt sistemler sizlere sunulmuş bulunmaktadır. Arşivlenecek veya depo olmayacak olan malzemeye uygun olarak temin edilmesi sağlanmaktadır.

Burada tamamen arşiv dosyaları ile ilgili olarak sizlerin seçiminize kalmış bulunmaktadır. Sizler de istemiş olduğunuz raylı arşiv dolabı ile ilgili olarak istemiş olduğunuz rakamları ve boyutları bildirirseniz buna göre özel üretimler yapılmaktadır. Dolap yanlarında bulunan etiketler kodlama yapılarak evrakların çok daha kolay bir şekilde bulunabilmesinin sağlamakta ve sizlere bu şekilde sunulmaktadır. Bunların yanı sıra arşivlenecek veya depoya götürecek olan malzemelere göre de çeşitli çözümler üretilmelidir. Bu sayede sizler de çok daha basit bir şekilde bu dolapları kullanabilmek dersiniz raylı aşırı dolaplarının kenarlarında bir kol bulunmaktadır. Bu kolun çevrilmesi çok basit bir işlemdir ve çevrilmesi ile birlikte ray kendi üzerinde ileri veya geri olarak hareket etmektedir. Böylece 8 ve ya 9 hane dolabı yan yana koyduğumuzda çok daha büyük bir yer kaplayacak ki bu dolapların birbirine bitişik olarak kapanması aynı zamanda da kilitleme yöntemi ile olmasını istemediğiniz insanların arşive ulaşamamasının sağlamış olabilirsiniz.

Bunların yanı sıra aynı zamanda da birazdan sizlere bahsedeceğimiz gibi metal arşiv dolabı seçenekleri ile de bu tarzda aşığı işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aslında önemli olan arşiviniz için doğru bir şekilde seçim yapmakta ancak metal dolaplarında şöyle bir avantajı vardır ki nem ve rutubet olan bölgelerde de kullanılmasında herhangi bir sıkıntı bulunmamaktadır. Böylece ne eşyalarını zarar görür, aynı zamanda da metal dolaplarını herhangi bir zarar görmeden sizlere yıllarca bu konuda yardımcı olabilir. Bu arada şunu da bilmek gerekir ki, bir çok evrak arşivlenmesi çok önemlidir ve bu arşivlerinde sağlıklı bir şekilde tutulması gerekmektedir. Bu yüzden dolayı da dolaplarda olanakları seçilirken daha kompakt modellerin seçilmesi sizlerin daha fazla arşivi tutulabilirmi anlamında avantaj sağlamaktadır.

Raylı Arşiv Dolabı / Sistemleri

Arşiv dolaplarının çok dikkatli ve özenli bir şekilde yapılması ve kullanılması gerekmektedir. Özellikle çok özen gösterilen arşivler ile ilgili olarak bilinmesi gerekir ki resmi evrakların tamamen arşivlenmesinin çok dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Ancak burada çok önemli noktalardan bir tanesi de arşivlenmiş olan dosyaların çok basit bir şekilde bulunması gereklidir. Özellikle çok geniş arşivlerin bulunduğu yerlerde eskiden bu işler çok zor olmaktaydı. Ancak raylı arşiv dolapları sayesinde üzerinde bulunan etiketlere istediğiniz gibi kodlamalar yapabiliyorsunuz. Bu sayede de çok basit bir şekilde istediğiniz evrağa ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca bir oda dolusu bir evrak çok daha kompakt bir şekilde kullanabiliyor ve sadece yarım odaya çok rahatlıkla arşivleme işlemi yapabiliyorsunuz. Bunların yanı sıra raylı dolap sistemlerinde üzerinde bulunan kilit sistemi sayesinde isterseniz tamamen kilitleyerek arşivi dolabının olduğu bölgeye giren bir kişi için burayı açılmasını sağlayabiliyorsunuz. Böylece çok daha büyük avantajlar ile sizler de bu tip bir dolap kullanmaya başlayabilirsiniz.

Raylı arşiv dolabı sistemleri hakkında bilgi verirken hem çalışma prensibi hem de bulunduğu sistem sebebi hakkında biraz bilgi vermeye çalışalım. Öncelikle raylı arşiv dolapları adından da anlaşılabileceği gibi altta bulunan raylar üzerinde oturtulmalıdır 8 veya 9 dolabın birbirinden bağımsız olması yerine 8-9 dolabın birbirine kompakt bir şekilde bağlı olması sağlanmaktadır. Bunların dış kısımlarında özel bir kol bulunur kollar çok basit bir şekilde hareketler bütün dolabın hareket etmesini sağlamaktadır. Bu sistem alttan bağlı olarak raylara hizmet vermektedir. Böylece içeri arşivlenmiş olduğunuz dosyaları hiçbir şekilde aralık bırakmadan kapatabilirsiniz gibi arka kısmında kapatarak hiçbir şekilde dosyalara kimsenin ulaşan olmasını sağlayabilirsiniz.

Arşiv Dolabı Fiyatları – Tunsançelik Metal Arşiv Dolabı

Arşiv Sistemi Üretimi Tekli, İkili, Üçlü ve Dörtlü Raylı Kompakt Sistemleri