Çelik dosya dolabı kullanımı son yıllarda çok fazla artış göstermektedir. Özellikle resmi kurumlarda ağırlıklı olarak, çelik dosya dolapları kullanılmaktadır. Bunun altında yatan en önemli sebeplerin başında çelik dosya dolaplarının, ahşap dosya dolaplarına göre çok daha uzun süre kullanılabilir olması ve ahşap dosya dolaplarının çalışma özelliklerinin önüne geçilebilir olmasıdır. Bu yüzden dolayı da çelik dosya dolapları özellikle resmi kurumlar başta olmak üzere, ofislerde, iş yerlerinde ve evlerde dahi kullanılmaktadır. Ancak, ağırlıklı olarak kullanılan yerler resmi kurumlar olarak bilinmektedir. Çelik dosya dolapları ile ilgili olarak ayrıca şunu da söylemek gerekir ki çok daha güçlü ve çok daha sağlam bir yapıya sahiptir.

Ahşap dosya dolapları kırılabilir yapılarıyla biraz daha zayıf görünmesine rağmen, çelik dosya dolapları böyle bir durumla karşılaştığında direnç göstermemektedir. O yüzden de mukavemeti daha yüksek olduğu için çelik dosya dolapları ahşap dosya dolaplarına göre daha fazla tercih edilmektedir. Bunların yanı sıra sizlere söyleyeceğimiz bir başka kriter ise çelikten yapılmış olan dosya dolaplarında özellikle su ve bilimum baskınlar için daha sağlıklı bir sonuç sunması gelmektedir. Ofis ve işyerleri açısından kullanımına gelecek olursak, biraz daha sade görüntüye sahip oldukları için çok tasarımsal olarak sizlere bir şey vermektedirler. Ahşap dosya dolapları biraz daha farklılıklar sunabilmektedir. Renkleri ile ön plana çıkmaya çalışan çelik dosya dolaplarını sizler de çok kolaylıkla kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra çelik dosya dolabı içerisinde istediğiniz gibi malzeme tutabilirsiniz çok geniş şekilde yapılmış olan iç dizaynlarının yanı sıra sade ve ufak tipte dosya dolapları da bulunabilmektedir.

Özellikle resmi evraklarınız için ve herkesin görmesini istemediğiniz evraklarınız olması durumunda sizlere de bu tip dosya dolaplarını çok güvenilir bir şekilde kullanabilirsiniz. Kesinlikle çok kullanışlı olarak sizlere hizmet vermektedirler. Bu arada dosyaların her zaman için dolapta durması ve kontrolünüz altında olması da sizler için bir başka avantaj oluşturacaktır.

100'lük Çelik Dosya Dolabı

tunsan-100luk-dosya-dolabi

130'luk Çelik Dosya Dolabı

tunsan-130luk-dosya-dolabi

198'lik Çelik Dosya Dolabı

tunsan-198lik-dosya-dolabi

Çelik Sergi Dolabı

tunsan-periyodik-sergi-dolabi